We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Mossberg 590A1, 14.00” Barrel, Ghost Ring Sight, 5RD Magazine, 12GA
CA$1,079.99
In stock
SKU
MB-51689
590A1™ Class III Shotguns
| Gauge | 12 |
| Capacity | 5+1 |
| Chamber | 3" |
| Barrel Type | Heavy-Walled |
| Barrel Length | 14" |
| Sight/Base | Ghost Ring |
| Choke | Cylinder Bore |
| LOP Type | Fixed |
| LOP | 13.87" |
| Barrel Finish | Parkerized |
| Stock Finish | Plus 4 Shell Holder Stock |
| Weight | 6.75 |
| Length | 33.75" |